11 КЛАС


Шановні здобувачі освіти 11 класу!
04.02.2022р
Тема:Косметичні засоби для молоді по догляду за шкірою обличчя. Доцільність використання екологічно чистих косметичних засобів.

Ми часто чуємо про різні види забруднення і те, що раціональне споживання ресурсів – не ціль, а реальність, до якої кожен має прийти. Але, навіть озброївшись найблагороднішою метою, врятувати планету не так просто, якщо не знаєш, з чого почати.

Еко, органічна, натуральна, рослинна: що все це означає?

В Україні та світі немає чітких вимог до термінів «натуральна» та «еко-» косметика. Це маркетингові інструменти, які не потребують підтвердження. Уся відповідальність за рівень якості та натуральності косметики лежить саме на виробниках та їхньому розумінні «природності».

Інша історія з маркуванням organic – воно потребує спеціальної сертифікації. Це жорсткі вимоги, які визначають способи екстракції речовин, обробки землі тощо. Згідно із законом України про «Технічну регламентацію з екомаркування» відповідної екологічної сертифікації також потребують слова «зелена косметика» та «екологічно чиста».

Нюанси є залежно від системи органічної сертифікації. Наприклад, європейська асоціація Cosmos-Standard визначає досить жорсткі правила сертифікації саме «органічних» продуктів. Асоціація об’єднує такі основні органічні лейбли Європи, як Soil Association (Англія), Ecocert (Франція), Cosmebio (Франція), BDIH (Німеччина) та AIAB/ICEA (Італія). Згідно з її вимогами, аби отримати право писати Organic на етикетці, у складі продукту НЕ МАЄ БУТИ: 
 синтетичних барвників, лише сертифіковані;
 синтетичних віддушок, лише сертифіковані;
 синтетичних консервантів, силіконів, похідних нафтохімії, хімічних УФ-фільтрів, четвертинних солей амонію, отриманих із синтетичних жирних кислот.

Кількість натуральних (якість яких підтверджена) інгредієнтів, отриманих екологічним способом, має становити НЕ МЕНШЕ ЯК 95%.

Для виготовлення рослинної косметики, яка включає натуральні екстракти рослин, такі компанії, як Yves Rocher, використовують власні технології екстракції. Крім того, рослинна косметика бренду не тестується на тваринах.

З чого складається органічна та рослинна косметика

Інгредієнти тваринного походження допускаються в органічній продукції лише за умови, що їх отримали етичним способом – без шкоди тваринам. Наприклад, продукти бджолярства (віск, мед); протеїни, молочка та кератин (зі стриженої шерсті); ікра з рибних ферм, яку отримують з «доїння», а не вбивства риб.

Інгредієнти рослинного походження мають вирощувати в екологічно чистих господарствах, які щороку проходять сертифікацію. Або ж такі інгредієнти збирають у місцях прородного зростання під серйозним контролем. Рослини не мають бути продуктом генної модифікації – це стосується сої, пшениці, рапсу. Заборонено використовувати пестициди, а боротьбу зі шкідниками та бур’янами здійснюють механічними способами та за допомогою органічних препаратів, наприклад, ефірних олій.

Як виготовляють органічну та рослинну косметику:

1.

Виробництво не має шкодити довкіллю.

2.

Методи виробництва не мають кардинально змінювати хімічні властивості інгредієнтів.

3.

Виробник має вести документацію таким чином, щоб можна було простежити увесь ланцюжок від виробника сировини до кінцевого споживача.

4.

Тару та упаковку мають виготовляти з речовин, що розкладаються і піддаються вторинній переробці. А також не завдають шкоди екосистемі матеріалів.

Yves Rocher не використовує генномодифіковані рослини для своєї продукції та дотримується принципів органічного сільського господарства – вирощування рослин без шкоди довкіллю та захист напівзниклих видів. Частину інгредієнтів для косметики Yves Rocher вирощують на власних полях Ла-Гасії французького регіону Бретань. На 55 гектарах полів, що мають сертифікат Ecocert, бренд вирощує рослини за принципом біологічної агрокультури. Yves Rocher не використовує хімічних добрив та зобов’язується зберігати біорізноманіття флори. Тестування та подальше виробництво продукції відбувається також на базі власних потужностей. Таким чином компанія контролює усі процеси та несе відповідальність за якість рослинної продукції.

Які складові косметики негативно впливають на екологію:

Силікон

Силікон – це матеріал, який виробляють небезпечним для природи способом. Крім того, він накопичується у довкіллі – в атмосфері, воді, ґрунтах. Що хорошого у силіконах? Вони утримують вологу, утворюючи на поверхні оклюзійну плівку. Саме вона забезпечує, наприклад, сяяння волосся від миття шампунем.

Силікони мають властивість залишатися і в організмі людини у невеликих дозах. Це має негативний вплив на волосся. Проте силікони не токсичні та фактично інертні для людського організму.

Усі формули нових продуктів Yves Rocher, які потрапляють у стічні води (як шампуні, гелі для душу), не містять силіконів. У інших продуктах силікони замінили натуральними інгредієнтами. А в ексфоліантах замість пластикових та силіконових кульок використовують  рослинну пудру.

Парабени

Парабени – це консерванти, які активно використовують у косметиці, фармацевтиці та харчовій промисловості. Вони мають антибактеріальну дію, низьку собівартість і практично не викликають алергічних реакцій.

Парабени заборонені в органічній продукції, оскільки, як показали дослідження, вони можуть викликати рак і збій ендокринної системи. Проте не все так однозначно. Кислота p-hydroxy-benzoic, з якої отримують парабени, присутня у рослинах. Наприклад, у ягодах асаї та брусниці. Тому з певною поправкою можна стверджувати, що метил- і етилпарабен – «майже натуральні» консерванти.

Yves Rocher використовує у 97% своєї продукції альтернативи парабенам: сорбінову кислоту, сорбат калію та бензоат натрію. Решта 3% продукції містить лише сертифіковані парабени, що забезпечують зберігання продукції.

Мінеральні олії

Мінеральна олія – це похідний продукт від нафтохімічної промисловості. Попри те, що нафта – природний компонент, який не шкодить організму людини, його виготовляють з вичерпного ресурсу, що суперечить ідеям сталого розвитку.

Барвники та ароматизатори

Такі складові косметики та засобів для догляду за собою є потенційними алергенами. Так само, як і ефірні олії. Тому їхнє застосування в органічній та рослинній косметиці обмежене.

Що робити з упаковкою?

Упаковку для косметики зазвичай виробляють з пластику. Він закінчує свій шлях на смітнику, забруднюючи землю та ґрунти. Крім того, іншою проблемою є мікропластик – дуже маленькі частинки пластику, які утворюються від його повільного розпаду в довкіллі.

Дослідження незалежної журналістської платформи Orb Media довели, що на сьогодні мікропластик присутній у звичайній проточній воді різних країн світу. Ми споживаємо пластик разом з водою. Різні види пластику розкладаються по-різному, і шлях мікропластику у воду, ґрунти та організм людини дуже важко відстежити.


Деякі компанії-виробники використовують упаковки для косметики, що переробляються. Наприклад, концентрований екошампунь у флаконі 100 мл від Yves Rocher допомагає економити 39% пластику порівняно з упаковкою стандартного розміру 300 мл. Краплі шампуню вистачає для одного миття голови, а спеціальний дозатор дає змогу не витрачати більше.
За продаж кожного продукту I love my planet Фонд Yves Rocher під егідою Інституту Франції садить дерево.

На сьогодні у світі вже висаджено 82 мільйони дерев, з них 506 400 – в Україні

 

 https://www.the-village.com.ua/village/city/save-the-planet/277317-yves-rocher-special3ї

Практична робота. Добір засобів догляду за обличчям з урахуванням типу шкіри.  

Домашнє завдання:
опрацюйте матеріал та складіть тести до теми.

Шановні здобувачі освіти 11 класу!
01.02.2022р

Тема:Правила щоденного догляду за шкірою обличчя. Правила догляду за «проблемною шкірою» у старшому підлітковому та юнацькому віці.

Підліткові зміни виявляються не тільки в поведінці дитини, а ще й на шкірі у вигляді підліткових висипань. Як правильно доглядати за підлітковою шкірою, рекомендації нашої консультантів— косметологів "

https://tsn.ua/lady/krasota/kosmetologiya/doglyad-za-shkiroyu-v-pidlitkovomu-vici-644888.html

У підлітковому віці відбуваються зміни в гормональній системі, і у внутрішніх органах. Оскільки шкіра — це орган, який з'єднує внутрішні органи із зовнішнім середовищем, то перебудова організму, безумовно, відбивається й на шкірі. Знаючи цю особливість підліткового віку, батьки спільно з косметологом можуть допомогти підлітку впоратися з можливими проблемами шкіри.

Коли починати догляд

Добре, якщо у батьків прекрасна шкіра, яка передалася дитині. Але якщо спадковість не дуже, то краще зайнятися підлітковими проблемами зі шкірою завчасно і прийти з дитиною на консультацію до косметолога. Фахівець розповість, чи очікувати якихось проблем, а також підкаже, якими засобами догляду користуватися і як, дасть свої рекомендації.

Почніть з харчування

На стан шкіри в підлітковому віці впливає і стан гормональної системи, і що найчастіше, робота шлунково-кишкового тракту. Тому що правильніше харчується дитина, то менше проблем потрібно чекати у вигляді всіляких висипань. Безумовно, ви не можете змусити підлітка їсти здорову їжу, якщо він сам не хоче, але все ж краще, щоб дитина була добре поінформована про принципи правильного харчування. Бажано зробити це на власному прикладі. Особливо уникайте в раціоні смаженого, гострого, солодощів.

Пройдіть обстеження

Бажано до студентства обстежити організм підлітка. Якщо є якісь проблеми з підшлунковою залозою або з жовчним міхуром, то лікар повинен рекомендувати лікування і профілактичні заходи. Наприклад, лікарі рекомендують періодично пити курсом відвари лікарських трав.

Головне – не ускладнювати

Тільки-но починаються висипання у дитини, в жодному разі не можна давити, роздирати прищі, ховати за тональними засобами. В іншому разі на шкірі залишаються плями і ямки, від яких позбавлятися дуже довго. Деякі шрами залишаються на все життя. Також слід уникати повсюдно рекламованих засобів для вмивання проти підліткових прищів. Дуже часто такі засоби містять складові спиртові або кислоти. Спирти підсушують епідерміс, але тим самим стимулюють роботу сальних залоз. Через це порушується шкірно-сальний обмін, який потім складно відновити. Перш ніж купувати будь-який засіб проти прищів, краще піти на консультацію до косметолога.

Косметолог або дерматолог?

Якщо проблем зі шкірою ще немає або лише на початковій стадії, краще прийти до косметолога. З запущеними проблемами часто потрібно звертатися вже до дерматолога. Однак потрібно розуміти, що дерматолог допомагає впоратися з вуграми, але рідко піклується про збереження краси шкіри. Тому краще не запускати і звертатися до косметолога якомога раніше. Він подивиться на шкіру, дізнається у вас, чим ви користуєтеся, зробить легку чистку і дасть рекомендації щодо догляду. Можливо, порекомендує якісь локальні засоби для шкіри для зняття запалення.

Щоденний догляд

Найелементарніша процедура в догляді – вмивання вранці і ввечері. Підлітки 12-13 років, які ще не користуються косметикою, може користуватися м'якою пінкою для вмивання, але не милом, оскільки мило сушить шкіру. Взимку можна застосовувати живильний крем на ніч. Є для цих цілей дитяча косметика, яка продається в аптеках. Також існують нейтральні легкі креми серед професійної косметики, або натуральні креми ручної роботи, якими можна користуватися й дітям. Якщо мама користується антивіковими засобами, то молодій шкірі вони не підійдуть. Можна також користуватися легкими мінеральними тоніками, що не містять спиртів і кислот, термальною водою.

Якщо є проблеми

За проблемної шкіри косметолог робить чистку в декілька етапів, залежно від стану шкіри. Іноді не вистачає однієї процедури, тому на другий і навіть третій день робляться повторні, більш легкі чищення. Потім йде процедура дарсонвалізації (апаратне загоєння шкіри) і спеціальна маска. Після цього підліток отримує рекомендації щодо подальшого догляду. Для відновлення шкіри після висипань косметолог або дерматолог призначає лікувальний крем. Ним треба користуватися деякий час після лікування, щоб не з'являлося нових висипань. Після чищення, а також для того, щоб вирівняти колір шкіри і рельєф, можна застосовувати процедури поверхнево-серединних і серединних пілінгів, які проводяться з допомогою фітокомпонентів. Але, на жаль, ці пілінги підходять тільки в зимовий період. Вони відлущують і знімають поверхневий епідермальний шар шкіри, тим самим вирівнюючи її. На час лікування необхідно відмовитися від солодкого, кави, від жирної і смаженої їжі.

Домашнє завдання:

Підготувати тести(або у вигляді кросворду) до теми.

термін виконання до 04.02.22р.
29.04. - 25.05.2020р.
Шановні здобувачі освіти 11 класу!
Продовжуємо працювати дистанційно.
Тема: "Зелена аптека". Натуральні продукти, різноманітні й ефективні сполуки, створенні природою. Лікарські трави та косметика. Фрукти і ягоди в косметології. Косметичні засоби на грядках.
Домашнє завдання:
Підготувати проект " Бабусині рецепти"  29.04.-25.05.2020р.
Шановні здобувачі освіти 11 класу!
Продовжуємо працювати дистанційно.
Тема: Губи - показник загального стану здоров'я людини.
Домашнє завдання:
Виготовити проект " Макіяж та зачіска до випускного балу"
Підручник ст.74-82

Пройти тест



01.04. - 22.04.2020р.
Шановні здобувачі освіти 11 класу!
Продовжуємо працювати дистанційно. 
Тема: Призначення і види декоративної косметики. Види макіяжу.
Підручник ст.65-68
Домашнє завдання:
Практична робота: правила добору косметичних засобів та кольорової гами декоративної косметики для себе.

16.03. - 01.04.2020р.
Шановні здобувачі освіти 11 класу!
Продовжуємо працювати дистанційно. 
Тема; Догляд за ногами. Засоби догляду за шкірою ніг. відпочинок для стоп. Види та техніки виконання педикюру.


Домашнє завдання:
 Підготуйте власні презентації за темою на вибір:
1. Види і технології виконання манікюру.
2. Догляд за ногами. Пітливість ніг. Плоскостопість. Косметичні процедури для ніг. 
3. Засоби догляду за шкірою ніг, їх вибір, призначення, застосування. 
4. Значення масажу для шкіри ніг, техніка його виконання.
5. Гімнастичні вправи для ніг. Деякі захворювання ніг: набряк, пітливість, варикозне розширення вен.
6. Види і технології виконання педикюру. 
Не плагіатьте, зробіть своє.
Надсилайте мені на e-mail:
tetianaa14@gmail.com  facebook або Viber  до 01.04.2020р.

Немає коментарів:

Дописати коментар